Suché a křehké vlasy

9. října 2010 v 15:56 | KačíQ |  Tipy a Rady

Suché a příliš křehké

http://redakce.atlas.cz/edition_files/images/249/616584.jpg
Co změnit? Upravte především životní styl. Stres a napětí se na kondici vlasů projevují krajně neblaze. Také vnější vlivy jako slunce, znečištěné prostředí a příliš chlorovaná voda je poškozují. Konzumace alkoholu, čaje i kávy a kouření zase brání dostatečnému vstřebávání minerálů.
Co jíst? Vlasová pokožka i vlasy samotné ocení jídlo bohaté na železo, zinek a vitamíny B a C. Tedy mořské plody, brambory a citrusy. Mastnější typy ryb - čerstvý tuňák, makrela či sardinky - jsou nenahraditelným zdrojem omega 3 mastných kyselin, které vyloženě prospívají zejména vlnitým a kudrnatým vlasům s tendencí k viditelnému vysušování.
A co kosmetika? Sáhněte po nesmyvatelné hydratační kůře pro suché vlasy. Dá se sehnat i ve spreji. Vlasy přestříkejte několikrát denně.

Mastné

Co změnit? Mastné vlasy jsou těžko k uhlídání. Myjte vlasy tehdy, když si to žádají kořínky, a jen šampony určené na rychle se mastící vlasy nebo šampony pro častější mytí. Kondicionér raději vynechejte nebo ho naneste jen do konečků, maximálně do střední délky, pokud se vlasy po umytí špatně rozčesávají. Kořínky ho nepotřebují.
http://redakce.atlas.cz/edition_files/images/61/1875841.jpg
Co jíst? Pokuste se omezit jídla bohatá na saturované tuky jako červené maso a plnotučné mléčné výrobky. Na mastné vlasy platí stejná dieta jako na nadváhu - žádné tuky a hodně vitamínů!
A co kosmetika? Vyzkoušejte pěny na vlasy, které mírně vysušují. Použijte cokoliv, co zvedne kořínky vlasů od pokožky hlavy. Existuje celá řada přípravků pro zvětšení objemu.

Jemné a zplihlé

Co změnit? Pokud se vrhnete do péče své kadeřnice, poproste ji, ať vám vlasy neseřezává seřezávačem ani zubatými nůžkami na kreativní stříhání. To vlasy jen poškodí. Až si je budete mýt, rozhodně ne horkou vodou. A zásadně si nedrbejte pokožku, to má za následek předčasné maštění vlasů.
Co jíst? I v tomto případě je důležitá vyvážená dieta. Při výběru a konzumaci nejrůznějších druhů ovoce a zeleniny se meze nekladou. Zaměřte se na pomeranče, broskve, jahody a ostružiny, které jsou bohaté na vitaminy C a A. Vlas je vlastně protein, takže jezte dostatek potravin bohatých na proteiny - ryby, drůbež, vejce, semínka, ořechy a avokádo. A víte, jaké jsou hlavní posilovače lesku? Mandle, jogurt a mořské plody.
http://redakce.atlas.cz/edition_files/images/169/180454.jpg
A co kosmetika? Oslabené a choulostivé vlasy bez řádné péče plihnou k hlavě. Raději se tedy vyhněte zbytečně zatěžujícím gelům a voskům. Použijte pěnové tužidlo nebo sprej pro větší objem.

Plné lupů

Co změnit? Nevypadá příliš vábně, když se lupy jako bílé vločky nekontrolovaně snášejí na ramena. Ještě se to zhorší, budete-li je stahovat do culíku nebo sponkovat k hlavě. Vyhněte se výrobě pěšinek a zkuste raději vrstvený styl. A odpusťte si česání a kartačování víc než dvakrát denně.
Co jíst? Lupy mohou mít na svědomí různé věci, nejen zdravotní kondice, ale i aktuální nedostatek vitaminů a minerálů. Pijte dostatek vody, abyste pokožku ubránily před vysušením.
A co kosmetika? Lupů se nezbavíte pouhým umytím vlasů. Používejte výhradně produkty proti lupům. Ty odstraňují a potlačují hlavní příčiny vzniku lupů.

 


Anketa

Prosím klikni :D Díííky

Klik

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.